Ennél a konyhabútornál a napjainkban divatos és minimalista stílusú bútoroknál előszeretettel alkalmazott magasfényű akril anyagot használtam kiegészítésként. A konyhabútor felső elemeinek az ajtajai, a lábazat és az oszlopos konyhablokk duplungolt élei készültek magasfényű akrilból. A bútor egy igen közkedvelt, wood line nevű anyagból készült. Színe fehér, lilás színű árnyalattal, melyhez a megrendelő kifinomult ízléssel egy padlizsán lila színt választott. Ebből a színből készültek az akril elemek. A konyhablokk duplungolt éleire a magasfényű akril, egy speciális eljárással és technikával lett rádolgozva. Így egyedi hatást értem el a bútorlap és az akril találkozásánál. Ebben konyharészben helyet kapott a sütő, a mikró, és egy nem beépíthető hűtőszekrény is. Mindemellett a konyhai vizesblokk csöveit is sikerült úgy eltakarnom, hogy azmellett még bőségesen maradt pakolóhely is.
Minimál stílusú nappali bútor
Az itt bemutatott nappali bútort egy nagyon kedves fiatal házaspár megrendelésére készítettem. A már elkészült bútorról a megrendelés előtt kaptam egy képet, hogy kinézetre és méretre ilyet szeretnének kis módosításokkal, a szín és elrendezés tekintetében. Ez a bútor woodline creme bútorlapból és padlizsán lila magasfényű akrilból készült. Szélessége 320cm, magassága 190cm, mélysége 50 és 45cm. Igyekeztem az arányok megtartásával megtervezni és felépíteni a bútort.
Az általam elkészített bútor, igény szerinti anyagfelhasználástól függően, az eredeti ár egyharmada, akár egynegyede is lehet.
Az eredeti bútor képe és ára, itt megtekinthető: KLIKK
Teleszkópos elszívó beépítése minimál konyhabútorba
A minimál stílusban elkészített konyhabútor felső elemében, célszerűbb besüllyeszteni az elszívót, ha az elem szélesebb az elszívónál. Ez egy kicsit bonyolultabb munka, mert az ajtóba is bele kell vágni. Azonban szerintem megéri, mert esztétikusabb, szebb és egységesebb a bútor összképe.
Abban az esetben, ha az elszívó egyforma széles a felső szekrénnyel, akkor aláépítéssel megoldható így:
Magasfényű előszoba: feketén fehéren
A bemutató képeken látható előszoba bútor, magasfényű vákumfóliás fehér és fekete elemekből lett gyártva. A lakás többi részén is a fekete-fehér dominál, így nem volt kérdés a bútor színe. Tervezésnél csak az elrendezést és a színek elhelyezkedését kellett eltalálni.
Előszoba fogas a lépcső alatt
Ha nagyon szeretnénk valamit, azt véghez is vihetjük! Nem kell hozzá más, mint egy kis akarat és kreativitás. Ennél a lépcső alá tervezett kis előszoba fogas történetéből is látható, hogy egy kapcsoló és egy riasztóvezérlő rendszer sem szabhat gátat abban, hogy az eredeti elképzelésünket véghez vigyük. A képeken látható minimál stílusú, apró helyre beépített előszobafal egyik felét kihajtva egy kapcsolót és egy vezérlő rendszert találunk. Az előszoba fogas kivitelezhetősége miatt találtam ki ezt a megoldást. Így a bútor igazán egy képbe illő esztétikus formát mutat és kettős funkciót lát el.
Absztrakt előszoba fogas
Egy fiatal megrendelőm azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy készítsek neki egy előszoba fogast. A kérése csak annyi volt, hogy fekete-fehér és egyedi legyen, semmi több. Rám volt bízva minden. Tervezésnél arra törekedtem, hogy különleges valamint funkcionális legyen és egyben ábrázoljon valamit.
Véleményem és mások meglátása szerint a fogas leginkább egy pingvinre vagy papagájra hasonlít.
Anyagát tekintve MDF bútorlap, magasfényű festékkel felületkezelve. A tükör 4 mm-es fazettázott kivitelben, sablon szerint készült. A krómozott fogasok és maga az egész előszoba fogas is rejtett rögzítéssel van felszerelve, így a bútor egy mozdulattal könnyedén leakasztható a falról.
Véleményem és mások meglátása szerint a fogas leginkább egy pingvinre vagy papagájra hasonlít.
Anyagát tekintve MDF bútorlap, magasfényű festékkel felületkezelve. A tükör 4 mm-es fazettázott kivitelben, sablon szerint készült. A krómozott fogasok és maga az egész előszoba fogas is rejtett rögzítéssel van felszerelve, így a bútor egy mozdulattal könnyedén leakasztható a falról.
Helykihasználás a konyhában
Konyhabútor tervezésénél több fontos tényezőt figyelembe kell venni, amiből én most egyet emelnék ki. Kényelmesség és praktikusság szempontjából szeretem alkalmazni a gurulós, kihúzhatós elemeket. Ezek lehetnek fiókok, illetve kihúzhatós polcrendszerek. A két megoldás közül kiemelném a saját tervezésű gurulós tárolókat. Itt a bemutató képeimen látható sínen guruló tárolók, tulajdonképpen a forgalomban is kapható rácsos változatot váltják ki. Már jó pár éve alkalmazom ezt a megoldást az általam tervezett és gyártott konyhabútorokba. Legfőképpen azért találtam ki, mert több szempontból előnyösnek tartom. Nem vagyok mérethez kötve, akkorára gyártom az elemet, amekkora helyem van, olcsóbb, mint a rácsos rendszerek és a saját elképzelésem szerint variálhatom. A megrendelőim és saját megelégedésemre, úgy gondolom, hogy bevált ez a megoldás. A konyhámban például már 7 éve tesztelem és nagyon meg vagyok elégedve vele, de az eddig beépített gurulós elemek tulajdonosaitól is csak pozitív visszajelzéseket kapok.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)